سلام بر شما...
خب، همچنان که گفتم به نام دوست، همان‌که جانم در دست اوست آغاز می‌کنم... به نام «خدا»...
اینجا وبلاگ بنده هست و قراره توش بنویسم... گفتن را از این جهت هم دوست دارم که بعضی مواقع کمک می‌کنه تفکرات خودم منظم‌تر شه. یادِ یه مصاحبه با یه بنده خدا افتادم که مضمون حرفش این بود:‌ «کلام به‌موقع افضل از سکوت».
اینم خوبه بگم که قرار نیست فقط از برنامه‌نویسی و مباحث مربوط بهش بنویسم، گرچه گریزی هم از اون نیست. :)

در مورد پوسته‌ی این بلاگ، هم همینو بگم که نسبتاً له شدم D; و از جمله مراحل اینکه اول پوسته‌ی Clean Blog را راست‌به‌چپ (‌RTL)‌ کردم، بعد هم با بلاگ.ir سازگارش کردم... همین برای شما بس در مورد له‌شدن من که در تنگنای امکانات محدودی بودم که بلاگ.ir رایگان گذاشته. یعنی این بلاگ، جاوا اسکریپت هم نداره حتی اون قسمت دسته‌بندی‌ها...

فقط یه توضیح مثلاً مختصر در موردش بدم:
بر پایه‌ی Bootstrap هست و برای راست‌به‌چپ کردنش از Bootstrap RTL که @morteza درست کرده خیلی کمک گرفتم. ( واقعا ممنون از ایشون، خدمت بزرگی کردند).
از این برای دیدگاه‌ها کمک گرفتم، از این برای دسته‌بندی‌ها... از فونت صمیم بهره گرفتم که با دیدن این فونت از فونت یکان و امثال یکان و همچنین از هزینه فونت ایران سنس راحت شدیم. خدا سازنده‌اش را خیر بده، فونت‌های دیگه‌شون را هم ببینید. همچنین برای فونت انگلیسی از فونت Open Sans مشهور استفاده کردم.

این مژده را بدم که همین پوسته‌ی Clean Blog که انصافا تمیز هم هست را، در آینده‌ی نمی‌دانم‌چه‌قدر‌دور، هم نسخه راست‌به‌چپ‌شده‌ی HTML و هم پوسته‌ی سازگار با بلاگ‌.irاش را تو گیت‌هاب می‌ذارم.

راستی در مورد عکس این پست (پشت عنوان مطلب) تازه اسم این‌جور معماری را فهمیدم: اسمشون «گره» است که می‌تونید اینجا در موردش بیشتر بخونید.